maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

IV POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

REGULAMIN IV POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO  15 marca 2022

 • ORGANIZATOR
  Konkurs organizowany jest przez Dyrektora PZS w Obornikach Śląskich reprezentowanego przez nauczycielkę języka angielskiego Lilianę Komorowską
  II. CELE KONKURSU
  Celem konkursu jest popularyzacja języka angielskiego wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych, kształcenie umiejętności praktycznego posługiwania się językiem, rozwijanie wiedzy i kompetencji gramatycznych uczniów, a także umożliwienie samooceny niezbędnej uczniom w procesie uczenia.
  Konkurs sprawdza umiejętności językowe w zakresie:
  – rozumienia tekstu czytanego,
  – praktycznego stosowania struktur gramatycznych oraz bogactwa leksyki,
  – posługiwania się językiem mówionym.
  III. ZASADY KONKURSU
  1. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwa komisja w składzie nauczycieli języka angielskiego przygotowujących uczniów do konkursu.
  2. Każda szkoła ponadpodstawowa może zgłosić do konkursu maksymalnie 5 uczestników ( jeśli jest to PZS to łącznie 5)
  3. Nauczyciele języka angielskiego danej szkoły zgłaszają uczestników w formie elektronicznej na adres: lilkom@poczta.fm w terminie do 8 marca  2022 roku.
  4. Konkurs obejmuje zakres materiału dla szkoły ponadpodstawowej w oparciu o aktualny program nauczania  i składa się z dwóch części :
  Część pierwsza – test pisemny (rozumienie tekstu czytanego – zadania typu prawda-fałsz, wstawianie zdań wyrwanych z kontekstu, zadania na tłumaczenie, część leksykalno-gramatyczna)
  Część druga – ustna (dla uczniów, którzy uzyskali co najmniej 60 % z testu pisemnego –(organizator zastrzega sobie prawo do obniżenia lub podwyższenia progu procentowego) będę oni losowali temat do wypowiedzi np.
  • What do you think houses will be like in the future?
  • Why do teenagers rebel against their parents?
  • What are the advantages of genetically modified food?
  5. Test przeprowadzony zostanie w budynku LO im. K. Holteia w PZS w Obornikach Śląskich ul. Wrocławska 18  dnia 15 marca 2022 r. (wtorek) o godzinie 9.00 i trwać będzie 45 minut. Część ustna zostanie przeprowadzana po krótkiej przerwie, w trakcie której zostaną sprawdzone testy pisemne.
  6. Ogłoszenie wyników nastąpi tego samego dnia. W skład Jury Konkursu wchodzić będą nauczyciele języka angielskiego szkół uczestniczących w Konkursie.
  7. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
  8. W czasie trwania konkursu zabrania się korzystania ze słowników, telefonów komórkowych itp.

9.Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie stosują się do zasad epidemicznych obowiązujących w dniu konkursu w szkole organizującej konkurs”
IV. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.
2. Informacji dodatkowych udziela organizator konkursu Liliana Komorowska

Tel.501674537 email: lilkom@poczta.fm